خدمات سئو

بدون شک آرزوی هر مدیری این است که کسب و کارش بتواند مشتریان بیشتری به دست آورد و در نهایت سود آنها را افزایش دهد. همه ما می دانیم که برای رسیدن به این هدف به مشتریانی نیاز داریم که خریدهای خود را دائما تکرار کنند و در نهایت عمر کسب و کار ما را تضمین کنند.

برای رسیدن به این نتیجه، کسب و کارها به طور مداوم در حال توسعه استراتژی های مختلف هستند تا با افزایش رضایت مشتری، دائماً کار خود را بهبود بخشند و افراد جدید را به سمت خود جذب کنند. دارای رتبه های بالاتر یا پایین تر؛ وب سایتی که سعی می کند دائماً بر اساس معیارهای گوگل فعالیت کند و کیفیت کار خود را بهبود بخشد در حال انجام سئو است.

بنابراین سئو به معنای ارتقای رتبه سایت خود در موتورهای جستجو (به ویژه گوگل) با انجام یک سری اقدامات اساسی و دقیق است تا در نهایت بازدید کننده طبیعی داشته باشیم.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هر کسب و کاری باید یک سری استراتژی داشته باشد تا در سئو به موفقیت برسد و با انجام یک سری اقدامات به اهداف خود برسد.از آنجایی که سئو یک فرآیند تخصصی است و نیاز به مهارت بالایی دارد، طبیعتاً همه نمی توانند این کار را انجام دهند، به همین دلیل است که آژانس ها و فریلنسرها به بازی کشیده می شوند. این افراد کسانی هستند که در زمینه سئو تخصص و مهارت دارند و می توانند روی وب سایت شما کار کنند، رتبه آن را در گوگل ارتقا دهند و در نهایت شما را به آنچه می خواهید برسانند.

انواع مختلفی از کارهای انجام شده در زمینه سئو وجود دارد. به عنوان مثال برای برخی تنها نیاز به ساخت بک لینک وجود دارد و برای برخی علاوه بر بک لینک باید قسمت های دیگری مانند سئو داخلی، محتوا، سئو فنی و … را نیز در نظر گرفت.

ما هر یک از این آثار را یک سرویس سئو می نامیم. به عنوان مثال، زمانی که برای لینک بیلدینگ پرداخت می کنید، در واقع خدمات سئو را سفارش داده اید.

چرا باید سئو کنیم؟

اکنون که متوجه شدیم خدمات سئو چیست، وقت آن است که بگوییم اصلاً چرا باید این کار را انجام دهیم و اگر انجام دادیم چه مزایایی برای ما خواهد داشت؟اگر به زندگی روزمره خود نگاه کنید، نقش آنها را در رفع نیازهای خود خواهید دانست. برای یافتن دستور غذا، آموزش برنامه نویسی، دانلود کتاب صوتی و … در گوگل سرچ می کنید و اگر روزی این ابزار را از شما بگیرند ممکن است دیوانه شوید!

جالب است بدانید که تقریبا 93 درصد از کل ترافیک وب صرف موتورهای جستجو می شود. بنابراین برای هر کسب و کاری مهم است که از مخاطبان این فضا استفاده کند تا فروش بالایی را تجربه کند.

اولین قدم برای هر وب سایت ایندکس شدن در موتورهای جستجو است. اما فقط با ایندکس شدن نمی توانید افراد را به سمت خود جذب کنید.برای این کار باید مرتباً رتبه خود را بهبود بخشید و با به کارگیری روش های مناسب خود را در صفحات اول قرار دهید.زیرا در غیر این صورت ترافیک شما صفر یا بسیار کم خواهد بود.

در اینجا برخی از حقایق مهم دیگر در مورد گوگل و سایر موتورهای جستجو وجود دارد: بیش از 75٪ از تمام موتورهای جستجو نیازهای خود را در صفحه اول پیدا می کنند و به صفحات بعدی نمی روند.

  • بیش از 5.8 میلیارد جستجو در گوگل در یک روز انجام می شود
  • گوگل هر سال بیش از 2 تریلیون جستجو را پردازش می کند
  • میانگین درصد کلیک ها در رتبه اول جستجو 19 درصد و رتبه دوم 10 درصد است.
  • هر سال بین 16 تا 20 درصد به موضوعات جستجو اضافه می شود. یعنی چیزهایی که حتی یکبار هم سرچ نشده اند!
  • 60 درصد از تمام کاربران موتورهای جستجو از تلفن همراه استفاده می کنند (بحث صفحات واکنش گرا مهم تر می شود)
  • سهم گوگل 95 درصد از سهم جستجوی موبایل در کل کشور آمریکا است
  • تقریباً 33 درصد از کل جستجوهای انجام شده در گوگل مربوط به مکان های خاصی است (مثلاً رستوران X در تهران).
  • 50 درصد از کسانی که “مکان های نزدیک من” را جستجو می کنند به فروشگاه مورد نظر مراجعه می کنند.
  • از هر 10 جستجوی گوگل، 7 مورد در مورد غذا است
  • گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان است که بیش از 92 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد

با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شد، باید بدانید که سئو بسیار مهم است. بنابراین، هرگز نمی توانید بدون استفاده از آن به نتایج دلخواه برسید.اما امروزه به دلیل وجود رقبای زیاد در حوزه کاری شما و قوانین و الگوریتم های سخت گیرانه گوگل، انجام این کار عملا غیرممکن است و اگر این کار را انجام دهید احتمالا در 99 درصد مواقع سایت شما از بین می رود.

یک موتور جستجو مسئول تعیین بهترین وب سایت در هنگام جستجوی کلمه کلیدی است و می تواند به بهترین شکل نیازهای مخاطب را برآورده کند.بنابراین ایندکس کردن سایت ها بر اساس عوامل مختلف بسیار مهم است و این نشان می دهد که قوانین سختگیرانه گوگل کاملا طبیعی و منصفانه است.با گسترش قوانین گوگل، نیاز به خدمات گوگل نیز افزایش می یابد و زمینه های جدیدی برای انجام این خدمات شکل می گیرد. به عنوان مثال در گذشته بحث سئو فنی اهمیت خاصی نداشت تا اینکه این موضوع برای گوگل اهمیت پیدا کرد و در نهایت فریلنسرهای مختلف شروع به انجام آن کردند.

هدف اصلی ما از سفارش خدمات سئو این است که اطمینان حاصل کنیم که وب سایت ما ترافیک مربوطه را جذب کرده و نیازهای این افراد را به بهترین شکل ممکن برآورده می کند. اکنون که متوجه شدید خدمات سئو چیست و چه مزایای بزرگی می توانند برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورند، وقت آن است که شروع کنید. بیایید در مورد عوامل مهم سئو بحث کنیم تا بتوانید تشخیص دهید که در حال حاضر روی کدام قسمت باید تمرکز کنید.

توجه داشته باشید که فاکتورهای سئو معمولاً هر سال تغییر زیادی می کنند و موارد ذکر شده در زیر مربوط به سال جاری یعنی 2022 است.

1- محتوا

و باز هم مثل همیشه مطالبی که در راس اهمیت قرار دارند و مردان را می سازند; به قول معروف آقای بیل گیتس، “محتوا پادشاه است” و مردم و مشاغل در کنترل این پادشاه و اداره وب از طریق آن موفق خواهند بود.امید به موفقیت در سئو بدون محتوای باکیفیت مانند این است که فردی در دریا تلاش می کند بدون قایق زنده بماند! یکی از عواملی که به طور قطع می توان گفت هرگز از بین نمی رود محتوای ارزشمند است.

محتوا دقیقا همان چیزی است که کاربران گوگل به دنبال آن هستند و اگر نتوانید در این زمینه قوی باشید، داشتن بک لینک قوی، سئوی فنی قوی و … هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت.

اهمیت این فاکتور در رتبه بندی گوگل هر روز بیشتر می شود و پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور با پیشرفته تر شدن الگوریتم های گوگل، اهمیت بک لینک ها کاهش یا از بین برود و محتوا جای آن را بگیرد.

از آنجایی که همه موتورهای جستجو می خواهند نمایش در SERP تا حد امکان با کلمه جستجو شده توسط کاربر مرتبط باشد، طبیعی است که وب سایت هایی که این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می دهند همیشه در راس نتایج قرار خواهند گرفت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *